O Jaworznie

Aktywne miasto, doskonale zlokalizowane

Przyjazne inwestorom, oferujące atrakcyjne tereny inwestycyjne

mapa jaworzna

Jaworzno jest prawie 100 tysięcznym miastem położonym na południu Polski, we wschodniej części województwa śląskiego, na pograniczu regionów Górnego Śląska i Małopolski. To właśnie doskonała lokalizacja miasta – na skrzyżowaniu głównych drogowych szklaków komunikacyjnych południa Polski oraz bezpośrednie sąsiedztwo dwóch najważniejszych miast tego rejonu (Katowic oraz Krakowa) - stanowi jeden z najważniejszych atutów Jaworzna. Kolejnym jest bliskość dwóch międzynarodowych portów lotniczych Kraków-Balice i Katowice-Pyrzowice, co umożliwia szybkie dotarcie do głównych stolic Europejskich, a co za tym idzie także bezpośredni dostęp do krajowych i międzynarodowych rynków zbytu dla produkcji przemysłowych, handlu i usług.

Niegdyś kojarzone jedynie z przemysłem górniczym, od wielu wielu lat Jaworzno jest źródłem energii, z którego czerpie cały region. To tutaj już w 1767 r. uruchomiono pierwszą w Polsce i jedną z najstarszych w Europie kopalń. W pierwszej połowie XX wieku w Jaworznie zaczął się także rozwijać przemysł energetyczny. Wtedy wybudowano pierwszą, nowoczesną elektrownię, kolejne zakłady energetyczne powstały przyczyniając się do dynamicznego rozwoju Jaworzna.

Dzisiaj „energetyczność” Jaworzna to nie tylko przemysł, ale także sukcesywny i konsekwentny rozwój infrastruktury, uzbrajanie terenów inwestycyjnych oraz pozyskiwanie nowych przedsiębiorców.

To również przepiękna krajobrazowo okolica i duża ilość terenów zielonych, które stanowią doskonałą alternatywę dla miast całej aglomeracji. Jaworzno stale przyciąga nowych mieszkańców, nie tylko ze względu na atrakcyjne położenie w regionie, lecz także na możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. To miasto o dużym potencjale zarówno gospodarczym jak i inwestycyjnym, a także prężnie rozwijający się ośrodek, w którym nowoczesność nawiązuje do tradycji.

Zapraszamy na Naszego Facebooka: https://www.facebook.com/InvestInJaworzno

 

kolaz

 

English version
Urząd Miejski w Jaworznie
ul. Grunwaldzka 33, 43-600 Jaworzno
tel.: (+48 32) 618-15-00 fax: (+48 32) 618-15-01
e-mail: jaworzno@um.jaworzno.pl
ISPiK S.A.: opracowanie, technologia: ISDP/GeoportalToolkit, projekt graficzny: znaki, cms: webeditcms